Ülikool

Ülikool kui teadmiste keskus.

Kas jätkata õpinguid Ülikoolis? See on küsimus, millele tõenäoliselt mõtleb peaaegu iga gümnasist, kuid ka teised õpihimulised, kes on leidnud endas soovi õpinguid jätkata. Ülikool avab sulle akna akadeemiliste teadmiste omandamisele, toetab sinu isiklikku kasvu ja ametialaste võimaluste maailma.  Ülikoolid on teadmiste keskused, mis soodustavad keskkonda, kus õpilased tegelevad erinevate erialadega, arendavad kriitilist mõtlemist ja valmistuvad tulevaseks karjääriks. Õige ülikooli otsimisel muutub märksõna oluliseks akadeemiliste eesmärkide ja püüdlustega kooskõlas olevate institutsioonide avastamisel.

 

Ülikool digiajastul.

Otsingumootorite abil võimaldab märksõna “ülikool” tulevastel üliõpilastel uurida hulgaliselt programme, ülikoolilinnaku rajatisi ja kooliväliseid tegevusi. See avab uksed väärtuslikele teadmistele, võimaldades inimestel teha teadlikke otsuseid ülikooli kohta, mis nende vajadustele kõige paremini vastab.

Ülikoolid kasutavad haridusele juurdepääsu laiendamiseks üha enam veebipõhiseid õppeplatvorme. Need platvormid pakuvad erinevaid kursusi, mis võimaldavad õpilastel täiendada traditsioonilisi ülikooliprogramme, täiendada oskusi või omandada eriteadmisi. Ülikoolide ja veebipõhise õppe koostöö soodustab dünaamilist ja paindlikku õpikeskkonda digiajastul.

Üheks selliseks õppeplatvormiks on Linkido. Lisaks erinevatele kooli, keele, ja IT kursustele oleme üliõpilastele mõeldes loonud ka ülikooli kursused.  Linkido ülikooli kursuste laiast valikust leiad erinevate õppeainete kursusi, näiteks arhitektuuri, äri & juhtimist, arvuti teadust & infosüsteeme jne.. 

Kõik Linkidos tegutsevad õpetajad on kvalifitseeritud, omades vähemalt bakalaureuse kraadi. 

 

6 Põnevat fakti Ülikoolide kohta.

 

  1. Esimene Ameerika kolledž, Harvardi ülikool, asutati 1636. aastal.
  1. Tartu ülikooli asutamiseks loetakse aastat 1632, mil Tartus avati Academia Gustaviana.
  1. Esimene kolledž, mis naisi asus naisi vastu võtma, oli Oberlini kolledž, mis asutati 1833. aastal.
  1. Tartu ülikool avati eestikeelse ülikoolina alles 1919. aastal.
  1. Maailma vanim ülikool on Marokos Fezis asuv Al Quaraouiyine ülikool. See asutati algselt mošeena 859. aastal
  1. Euroopa vanim ülikool asutati 1088. Aastal Bolognas, Itaalias.

 (Allikas: www.et.wikipedia.org/wiki/Vikipeedia)

 

Elu ja ülikool.

Lisaks akadeemilisele tegevusele pakuvad ülikoolid elavat sotsiaalset maastikku, soodustades sidemeid ja sõprussuhteid, mis võivad kesta kogu elu. Olgu selleks siis osalemine klubides, spordis või ühiskondlikus töös, märksõna “ülikool” hõlmab terviklikku kogemust, mis ulatub klassiruumist kaugemale.

Õige ülikooli valik on ülioluline otsus, mis kujundab oma akadeemilise ja tööalase teekonna trajektoori. Märksõna võimendades saavad inimesed liikuda suure hulga saadaolevate valikute vahel, tagades, et nad leiavad asutuse, mis mitte ainult ei paku kvaliteetset haridust, vaid vastab ka nende väärtustele ja ambitsioonidele.

Kokkuvõtvalt võime öelda, et märksõna “ülikool” tähistab võimaluste maailma avamise võtit. Kui õpilased alustavad seda ümberkujundavat peatükki elus, võib ülikoolide pakutavate mitmekesisuse, võimaluste ja väljakutsete omaksvõtmine sillutada teed täisväärtuslikule ja edukale tulevikule.

Liitu Linkidoga!

0
Qualified teachers
0
Specialists
0
Therapist
0 +
Hours spent

our Courses

Select your preferred course